Domů Služby Produkty Reference Firma E-shop Aktuality Ke stažení

 

Oblasti činností

Podle zboží

Výběr z realizací

Informace o nás

 

 

 


spuštění referečních videí Referenční videa


Požární bezpečnost
Denní větrání
Mechanické otevírače
Schüco partner
Reynaers partner
Automatické dveře
Žaluzie a slunolamy
Speciální projekty

volba jazyka - česky volba jazyka - srbsky

Výlezy na střechu

Ovládání výlezů na střechu má oproti běžnému dennímu větrání svá specifika.

Nejjednodušším způsobem je ovládání pohonů větracím tlačítkem. Pro dosažení požadovaného úhlu otevření výlezu mají pohony velký zdvih a jejich chod může trvat klidně minutu. Pokud budete využívat výlez denně, např. pro výstup na terasu, není toto řešení moc praktické.

Přidáním elektroniky lze pohony ovládat neproporcionálně: krátkým stiskem klapky tlačítka dojde k plnému otevření výlezu. Pro větrání lze dalším stiskem klapky zastavit pohony v mezipoloze a výlez třeba jen pootevřít o pár centimetrů.

Pokud chcete častěji využívat výlez i pro větrání, lze větrání zautomatizovat pomocí detektorů větru a deště. Zejména použití detektoru větru doporučujeme. Světlíky po otevření tvoří „plachtu“ a mohlo by ve větru dojít k jejich vyvrácení. Pokud již máte automatiku pro zavření světlíku při špatném počasí, je nutné zajistit, aby vás případný poryv větru nezavřel na střeše. Toto je řešeno pomocí vypínacího venkovního tlačítka. Aktivací venkovního tlačítka deaktivujete detektory větru a deště. Můžete tak pobývat na střeše i v zimě a výlez za sebou zavřít. Po návratu do interiéru se deaktivací venkovního tlačítka aktivují detektory větru a deště. Systém je také možné vybavit záložním zdrojem pro bezpečný návrat ze střechy i při výpadku napájení.

Pro ovládání výlezů je možné použít několik typů pohonů. Základním řešením je použití lineárních pohonů. Ty si zachovávají sílu i při velkých zdvizích. Trčí však do prostoru pod světlík a naklápějí se spolu s otevíraným křídlem. Lze jimi však otevřít i velmi těžká a rozměrná okna. Další možností je použití ramenových pohonů, kterých je k dispozici několik typů. Pro bližší představu se můžete podívat na naše referenční fotografie.

PAN elektro, s.r.o.